Žvejybos istorija Lietuvoje ir naudingi patarimai.
Žvejyba jau daugelį amžių yra svarbi lietuvių kultūros dalis. Tai viena seniausių šalies pramonės šakų, iš kurios pragyveno daugybė šeimų. Šiandien žvejyba vis dar yra svarbi Lietuvos ekonomikos dalis, o šalies žvejai yra vieni produktyviausių Europoje.
Lietuva turi ilgą žvejybos istoriją. Pirmasis rašytinis šaltinis apie žvejybą šalyje siekia XII a., kai Lietuvos didysis kunigaikštis Mindaugas išleido įsaką, draudžiantį žvejybą tam tikrose vietovėse, kad jo pavaldiniai karo metu nemirtų badu. Vėlesniais šimtmečiais Lietuvos žvejai buvo viena produktyviausių Europoje, aprūpinanti šalį šviežia žuvimi ir jūros gėrybėmis.
Tačiau XIX a. pabaigoje Lietuvos žvejybos pramonė ėmė nykti, nes šalies ekonomika ėmė krypti nuo žemės ūkio prie pramonės. Pastaraisiais metais Lietuvos gyventojai vėl susidomėjo žvejyba, ir ši pramonės šaka vėl pradėjo atsigauti. Dabar Lietuvoje yra daugiau kaip 300 000 žvejų, o šalies žuvininkystės ūkiuose kasmet pagaminama daugiau kaip 60 000 tonų žuvies.
Žvejyba populiari pramoga nuo senų laikų.
Žvejyba Lietuvoje yra populiari pramoga, o šalies ežeruose ir upėse gausu žuvų. Populiariausios žuvų rūšys yra upėtakiai, lašišos, lydekos,bet taip pat gausu ešerių, ungurių ir karpių.
Pastaraisiais metais Lietuvos vyriausybė nustatė griežtesnes žvejybos taisykles, kad apsaugotų šalies žuvų išteklius.
Ar žūklė skirta visiems?
Taip, žvejyba tikrai tinka visiems. Tai puikus užsiėmimas su šeima ir draugais, puikus būdas išeiti į lauką ir mėgautis gamta. Žvejyba taip pat yra puikus būdas atsipalaiduoti ir pailsėti.
Jei ketinate išbandyti žvejybą, prieš pradėdami žvejoti turite žinoti keletą dalykų.
- Apsišarvuokite kantrybe. Žvejyba – tai ne visada žuvies gaudymas. Kartais ji gali būti skirta mėgautis ramybe ir tyla gamtoje.
- Būkite pasiruošę. Prieš eidami žvejoti įsitikinkite, kad turite visą reikiamą įrangą. Tai – meškerė, ritė, masalas, kabliukai ir tinklelis. Taip pat nepamirškite ir aprangos įvairiems temperatūrų pokyčiams.
- Žinokite vietovę. Svarbu žinoti vietovės, kurioje žvejojate, reljefą ir sąlygas. Tai padės jums išvengti pasiklydimo ar įstrigimo.
- Pasiimkite maisto. Žvejodami sunaudosite daug energijos, todėl turėsite papildyti savo organizmą maistu ir gėrimais.
- Žvejojant upėse, ar kituose telkiniuose, kurie nėra privatūs – reikalingas žvejo bilietas. Žvejybos bilietus galima įsigyti bet kuriame pašte arba internetu.
Tikimės, jog informacija buvo naudinga ir linkime gerų laimikių. Kokybiški žūklės reikmenys internetu čia