Automobiliai

Kaip atgaivinti automobilio saloną?

Nevisada nešvarūs, išblukę ar nusidėvėję automobilio salono elementai yra nepataisomai sugadinti. Daugelį jų galima lengvai atnaujinti ir sugrąžinti jiems pirminę išvaizdą. Salono valikliai nėra brangūs, tačiau pastebimai pagerina situaciją, kuri matoma plika akimi.

Kaip atgaivinti automobilio saloną?

Pirmasis žingsnis: automobilio vidaus siurbimas

Nesvarbu, ar norite visiškai atnaujinti saloną, ar tik nuvalyti prietaisų skydelį, ar išskalbti apmušalus, pradėkite nuo dulkių siurbimo. Pirma, kad dulkės nepasklistų po įvairius paviršius, antra, kad mūsų darbo efektas išliktų ilgiau. Dulkės ant kilimų susikaupia vos įlipus į automobilį ir nusėda ant prietaisų skydelio – taigi pirmiausia reikia jų atsikratyti.

Antrasis žingsnis: plastikų, įskaitant prietaisų skydelį, valymas

Auto salono valymo priemonės gali būti universalios, taip pat su alkoholiu arba be jo. Tokio tipo preparatai pašalina nešvarumus jokiu būdu nepakeisdami paviršiaus išvaizdos. Kitaip tariant: jie padeda lengvai pašalinti nešvarumus ir yra patogūs, nes yra universalūs (atsitiktinai panaudojus universalų valiklį ant apmušalų, kai valomas prietaisų skydelis, tai neturės neigiamo poveikio). Vis dėlto, jei plastmasės yra kaip nors pažeistos, ar nusitrynusios, pravartu naudoti konservuojantį preparatą – pavyzdžiui, su vaško ar silikono priemaiša. Tokių produktų galima įsigyti purškiamų arba praktiškų vienkartinių servetėlių pavidalu.

Trečiasis žingsnis: oro kondicionierių ir ventiliacijos angų atnaujinimas

Su nemaloniu oro kondicionieriaus kvapu galima gana efektyviai kovoti naudojant specialius produktus. Tai purškiamieji preparatai su užrakto mechanizmu, kurie, jei laikomasi tinkamos procedūros, dezinfekuojamąją medžiagą įleidžia į vėdinimo sistemos užkampius, o kartu atgaivina visą automobilio saloną.

Ketvirtasis žingsnis: langų valymas iš vidaus

Tai, priešingai nei atrodo, labai svarbus salono valymo etapas ir tikrai ne pats lengviausias. Ypač priekinis automobilio stiklas turi būti be dryžių ir dėmių. Kaip to pasiekti?

Jums reikės gero stiklo valiklio arba stiklo putų. Be to, dulkių nekeliančios, sugeriančios mikropluošto šluostės. Netepkite per daug preparato – tik tiek, kiek galėsite nuvalyti nepalikdami dryžių, kol išdžius. Procedūrą gali tekti pakartoti 2-3 kartus – kol bus pasiektas nepriekaištingas rezultatas.

Penktasis žingsnis: apmušalų plovimas

Apmušalų plovimas turėtų būti paskutinis veiksmas, kurio imsitės valydami savo transporto priemonės saloną: taip yra todėl, kad sėdynės ir kilimai bus drėgni, turėsite leisti jiems išdžiūti – sėdėti ant šlapios sėdynės negalima.

Kalbant apie tinkamus preparatus, galite naudoti universalų interjero valiklį arba stipriai putojantį apmušalų valiklį. Automobilio salono priežiūrai rinkitės kokybiškas priemones, kurios padės atnaujinti automobilio saloną, bet jo nepažeis.