Pramoga

Kelionė kemperiu po Lietuvą: patarimai keliaujant su šeima

Kelionė kemperiu po Lietuvą: patarimai keliaujant su šeima

Atostogos, keliaujant kemperiu yra ne tik puikus būdas aplankyti daugybę miestų vienų atostogų metu, bet ir visiškos laisvės pojūtis ir nuostabus nuotykis. Jeigu dar nesate išbandę šio keliavimo būdo, verta dar šią vasarą išsinuomoti kemperį ir pasiruošti nuostabiai atostogų patirčiai. Lietuva tokia turtinga savo nuostabia gamta ir istorinėmis vietomis, kad pirmajai kelionei kemperiu galima susiplanuoti aplankyti ir apžiūrėti būtent savo šalies grožį.

Keliavimo kemperiu privalumai

Skirtingai, nei keliaujant tiesiog automobiliu ar autobusu, keliaujant kemperiu jūs keliaujate kartu su nameliu. Nameliu, kuriame yra ir virtuvė ir tualetas bei dušas ir patogios miegui lovos ir erdvė poilsiui. Tai – itin aktualu keliaujant su šeima. Kai viduryje kelionės prireikia apsilankyti tualete, norisi pailsėti ar pagauna alkis. Užtenka sustoti patogioje aikštelėje ir mėgautis namų jaukumu. Pasigaminti pietus, pasinaudoti wc ar nusnausti pokaičio. 
Negana to, planuojant atostogas, nereikia ieškoti ir rezervuoti viešbučių, derintis prie jų įsiregistravimo ir išsiregistravimo laiko. Kemperis suteikia visišką laisvę keliauti skersai išilgai Lietuvos ir nakvynės vietai pasirinkti gamtos prieglobstį. Kur galite stebėti besileidžiančią saulę, o rytą pradėti paukščių čiulbėjimu.

Kelionės planavimas

Prieš pradedant kelionę, svarbu suplanuoti jos maršrutą. Lietuvoje yra daugybė vietų, kurias verta aplankyti. Galite rinktis  parkus, ežerus, pajūrio regionus, miestus su istoriniu paveldu ir mažyčius jaukius miestelius.

Keletas idėjų, ką verta aplankyti dar šią vasarą:

 Dzūkijos nacionalinis parkas – puiki vieta mėgautis gamtos ramybe ir grožiu. Čia galite pamatyti unikalią augaliją, vaikščioti pažintiniais takais ir aplankyti tradicinius dzūkiškus kaimus.
 Kuršių Nerija – UNESCO pasaulio paveldo objektas, kuriame galite pasivaikščioti smėlio kopomis, aplankyti nedidelius pajūrio miestelius ir stebėti unikalią paukščių migraciją.
 Trakai – garsūs dėl savo viduramžių pilies, įsikūrusios saloje Galvės ežere. Čia taip pat galite išbandyti tradicinį karaimų patiekalą – kibinus.

Kemperio nuoma

Labai atidžiai rinkitės kemperį nuomai, tam, kad jis būtų techniškai tvarkingas, kokybiškas ir patogus. Šioje vietoje kemperį reiktų rinktis pagal jo naujumą ir kokybę, neieškant pigiausios kainos. Kadangi nebrangus kemperis gali kelionės eigoje pateikti nemalonių staigmenų, tokių kaip barškėjimas važiuojant, netvarkinga važiuoklė ar techniniai gedimai. Aukštos kokybės kemperiai gali pasižymėti šiek tiek didesne kaina, tačiau užtikrinti sklandžią kelionę ir malonias atostogas.

Mėgstantiems keliones su dar daugiau laisvės, gali patikti karavanai, kurie prikabinami prie automobilio. Atvykus į norimą miestą, tam skirtoje aikštelėje – kempinge, galite palikti karavaną ir miestą aplankyti ir apžiūrėti vien savo automobiliu. O grįžti poilsiui ir nakvynei į jūsų laukiantį karavaną.

Reikalinga įranga ir atsargos

Kelionė kemperiu, kaip ir bet kokia kita kelionė, reikalauja pasiruošimo. Tam reikia ne tik pasiruošti maršrutą, bet ir susikrauti atostogoms reikalingus daiktus. Štai keletas dalykų, kurių tikrai prireiks keliaujant:

        Maisto ruošimas: indai, puodai, keptuvės, stalo įrankiai, pjaustymo lentelės, valymo priemonės ir maisto atsargos. Kemperio virtuvėje paprastai yra šaldytuvas, viryklė ir kriauklė, todėl galėsite lengvai pasiruošti maistą.

        Patalynė: paklodės, pagalvės ir antklodės bei jų užvalkalai. Kemperiuose būna įrengtos patogios lovos, tačiau patalynę reikia pasiimti savo. Tuo pačiu su savimi pasiimate ir namų pojūtį.

        Higienos priemonės: rankšluosčiai, tualeto reikmenys, dušo priemonės ir pirmosios pagalbos rinkinys. Kemperiuose būna dušai ir tualetai, todėl galite patogiai pasirūpinti higiena kelionės metu.

        Laisvalaikio priemonės: žaidimai, knygos, žvejybos įranga, dviratukai, sporto inventorius. Tai leis šeimai praleisti laiką aktyviai ir įdomiai.

Kempingai ir stovėjimo vietos

Nors kemperiu galite keliauti beveik bet kur, svarbu žinoti, kur galima saugiai ir patogiai stovėti nakčiai. Lietuvoje yra daugybė kempingų, kurie siūlo įvairias paslaugas kemperiams: elektros prijungimo vietas, vandens tiekimą, dušus, tualetus ir net pramogų zonas vaikams. Rinkdamiesi, kuriuos miestus norite aplankyti, iš karto pasidomėkite ir aikštelėmis, kuriose galėsite sustoti poilsiui ir nakčiai. O tada – leiskitės į nuostabų nuotykį, atrandant Lietuvos grožį.