Nekilnojamo turto paslaugos. Ką reikia žinoti?
Turto vertinimas – procesas su kuriuo tenka susidurti kone kiekvienam žmogui nors kartą gyvenime. Žmogaus turtas skirstomas į kilnojamą ir nekilnojamą. Nors pastaruoju metu vis dažniau ieškoma kilnojamo turto vertinimo paslaugų, visgi, nekilnojamo turto vertinimo paslaugos vis dar išlieka aktualesnės. Tad, ką reikia žinoti apie tai?
Kiek trunka nekilnojamo turto vertinimas?
Šio proceso trukmė priklauso nuo vertinamo turto pobūdžio, apimties ir tikslo. Dažniausiai ši procedūra užtrunka apie 2-4 dienas. Profesionalios turto vertinimo įmonės savo paslaugas teikia ne tik individualiems fiziniams asmenims, bet ir bankams, įmonėms, teismams ir kitoms įvairioms institucijoms. Reikėtų žinoti pagrindinius šio proceso etapus:
- Turto identifikavimas ir dokumentų analizė. Priklausomai nuo to, kokio tipo yra vertinamas turtas – butas, namas, žemės sklypas, kelių pastatų kompleksas-nustatoma, kokių prireiks dokumentų.
- Turto apžiūra. Apžiūrą atlieka vertintojas arba jo asistentas. Užsakovas privalo suteikti galimybę apžiūrėti turtą tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Taip pat, vertintojas turi teisę fotografuoti.
- Vertinimo ataskaitos rengimas.
- Dokumento įteikimas. Galutinai parengta ataskaita įteikiama užsakovui arba jo įgaliotam asmeniui.
Taigi, jokių ilgų biurokratinių išvedžiojimų jums tikrai neteks patirti.
Kiek tikrai svarbu užsakyti nekilnojamo turto vertinimą?
Manote, jog tai visai nereikalinga paslauga ir tiesiog pinigų vilionės iš patiklių klientų? Ką gi, pateiksime keletą specialistų įvardintų priežasčių, kodėl turto vertinimo paslaugos bus naudingos jums ir tik jums:
- Būsite ramūs, ar prašoma pardavėjo būsto, sklypo ar kito turto kaina tikrai protinga, nepadidinta.
- Reali suma, kokios galite tikėtis už savo planuojamą parduoti turtą, jums garantuota.
- Turto vertintojai užtikrintai patikrins ar galėsite ateityje lengvai disponuoti įsigyjamu turtu.
- Sutaupysite laiko ir pinigų. Laikas taupomas, nes reikiamų dokumentų ir duomenų rinkimas savarankiškai užtrunka. Dažnai nutinka taip, jog patirties stoka ir kai kurių procedūrų neišmanymas suteikia papildomų, neplanuotų išlaidų.
Galiausiai, dar viena svarbi informacija apie turto vertinimą – nekilnojamo turto vertinimas gali būti individualus ir masinis. Individualiojo vertinimo atveju turto vertė nustatoma atsižvelgiant į jo individualias savybes. Masinio vertinimo metu vertinami daug panašumų turintys objektai. Paprastai nustatoma ne turto vertė, o jos ribos. Taigi, masinio vertinimo skaičiavimai yra paprastesni, o taikant individualų turto vertinimą atliekama išsamesnė analizė.