Namai

Kaip prižiūrėti ir valyti katės silikoninį kraiką?

Kiekvienai katei kraiko dėžė yra ypatinga vieta. Geras tualetas turi atitikti specifinius jūsų murklio reikalavimus ne tik dydžio ir vietos, bet ir higienos požiūriu. Kad jūsų katei patiktų naudotis kraiko dėže, svarbu pirkti kokybišką silikoninį kraiką ir užtikrinti, kad jo dėžėje būtų pakankamai bei jis būtų reguliariai keičiamas. Kiek kraiko turėtų būti katės kraiko dėžutėje? Kaip palaikyti jos švarą ir ką daryti su panaudotu kraiku?

Kiek silikoninio kraiko turėtų būti kraiko dėžėje?

Bendra taisyklė yra ta, kad dėžėje kraiko turėtų būti ne mažiau kaip 5 cm. Kad jūsų murkliui būtų patogiau, kraiko reikėtų pilti 7-10 cm sluoksniu. Tai leis katei laisvai užkasti savo ekskrementus. Kartu jis apsaugo kraiko dėžės dugną nuo tiesioginio kontakto su jūsų katės išmatomis. Todėl vienu metu sunaudojamo kraiko kiekis priklauso nuo kraiko rūšies. Jei naudojate stambiagrūdį kraiką, jo reikės mažiau nei smulkiagrūdžio.

Kaip dažnai reikėtų keisti katės silikoninį kraiką?

Katės garsėja savo meile švarai. Todėl nenuostabu, kad nešvarus kraikas ir nemalonūs kvapai, sklindantys aplink, gali veiksmingai atgrasyti jas nuo naudojimosi tualetu. Todėl niekada nepamirškite reguliariai valyti savo kačiuko dėžės. Kaip dažnai reikėtų tai daryti?

Kartą ar du kartus per dieną iš kraiko dėžės reikėtų pašalinti atliekas ir panaudoto kraiko gabalėlius. Gera idėja yra naudoti kraiko semtuvėlį, kad būtų galima išrinkti gumulėlius. Jis padeda saugiai ir lengvai tai padaryti. Gerai su savimi turėti plastikinį maišelį, į kurį iš karto galima išmesti kraiką.

Kraiko keitimo dažnumas priklauso nuo kraiko tipo, užterštumo laipsnio ir kraiko dėžių skaičiaus namuose. Nesusigulėjusį kraiką reikėtų keisti ne rečiau kaip kartą per savaitę. Šiuo atveju silikoninį kraiką rekomenduojama keisti vidutiniškai kas 2-3 savaites.

Kartais katė pati signalizuoja, kad kraiko dėžė yra per daug nešvari. Jei katė reikalus atlieka prie pat dėžės, tuštindamasi atsistoja ant tualeto krašto arba neužkasa ekskrementų, tai gali reikšti, kad higienos sąlygos jai netinka. Tokiu atveju pagalvokite apie dažnesnį valymą arba išbandykite higieninį kraiko dėklo įdėklą, kad pratęstumėte kraiko naudojimą.

Ką daryti su panaudotu silikoniniu kraiku?

Daugeliui kačių globėjų kyla klausimas, ką daryti su panaudotu kraiku. Visada pravartu perskaityti gamintojo rekomendacijas ir išsiaiškinti, kaip teisingai išmesti kraiką. Nors pačias gyvūnų išmatas be jokių problemų galima nuleisti į tualetą, su kraiku yra kitaip. Jo negalima išmesti į tualetą – net ir nesusigulėjusio kraiko atveju kyla pavojus, kad jis gali užsikimšti kanalizaciją. Todėl geriausias būdas atsikratyti šiukšlėmis, nepriklausomai nuo jų rūšies, yra išmesti jas į mišrių atliekų konteinerį.