Sveikata

Daiktų sąrašas mamos krepšiui į gimdymo namus

Mažylio laukimas – jaudinantis ir žavus etapas, kurį užbaigia pati svarbiausia diena – atėjimas į pasaulį. Šios dienos tėveliai laukia su dideliu nekantrumu ir, tikriausiai, ne mažesniu jauduliu. Skaičiuojant paskutines savaites ir dienas iki to momento, pradedami pirkti svarbiausi daiktai mažyliui. O dalis jų – keliauja į mažylio krepšį, kuris vyks su mama ar abiem tėveliais į gimdymo namus.

Visas dėmesys skiriamas vaikučiui, tačiau reiktų nepamiršti ir ne mažiau svarbaus asmens šiame procese – mamos. Gimdymo dieną gimsta ne tik vaikutis, bet ir mama. Todėl kraunantis daiktus, vieną krepšį reiktų sukrauti naujagimiui, o kitą – naujai mamai. Kurios pasikeitęs statusas, pareikalaus ir daiktų, kurių iki šiol moteris galbūt net nenaudojo. Tad ką verta dėtis į tą krepšį, tam, kad mama būtų pasiruošusi visoms jos laukiančioms situacijoms?

Higienos priemonės

Žinoma, švara ir higiena po gimdymo – nepaprastai svarbi. Todėl į gimdymo krepšį verta įsidėti savo mėgstamą muilą ar dušo žele. Tačiau intymių vietų priežiūrai ir ph balanso atstatymui rekomenduotina turėti specialų intymios higienos prausiklį. O tam, kad gaivos ir švaros pojūtis tikrai lydėtų visą laiką, būtina pasirūpinti ir įklotais ar kelnaitėmis po gimdymo.

Užgimus mažyliui, gimda ima valytis ir keletą dienų ar net kelias savaites, moteris kraujuoja. Iš jos šalinasi placentos likučiai bei kiti skysčiai. Ypač pirmosiomis dienomis, skysčių pasišalina išties daug. Tad įprasti paketai gali nespėti absorbuoti tokio kiekio. Todėl pirmosiomis dienomis sauskelnės kelnaitės po gimdymo – nepamainomas pagalbininkas. Skysčių kiekiui sumažėjus, pravartu naudoti specialius paketus, skirtus naudojimui po gimdymo.

Drabužiai ir apatiniai

Vykstant į gimdymo namus, mažylio krepšyje atsiduria ne vienas drabužėlių rinkinys. Tačiau reiktų nepamiršti ir mamai įsidėti keletą drabužių rinkinių pasikeitimui. Kartais ligoninėje tenka užtrukti vos keletą dienų, tačiau kartais – aplinkybės priverčia ten pabūti ir savaitę ar net kelias. Todėl pravartu turėti ir patogių drabužių miegui, ir patogių drabužių dienai. Svarbiausia pasirūpinti, kad su jais būtų patogu žindyti. Tam puikiai tinka megztukai ar džemperiai, užsegami per priekį.

Užkandžiai

Nors gimdymas – ne piknikas, tačiau užkandžių čia gali prireikti. Gimdymas pareikalauja išties nemažai energijos iš moters, o jam įvykus, gali būti jau vėlyvas metas. Kai ligoninė maitinimo nebetiekia. Todėl jėgų ir energijos atgavimui gali pasitarnauti atsivežti užkandžiai. Bananas, obuolys ar netgi bandelė padės nors truputį atsigauti.

Elektroninių prietaisų pakrovėjai

Telefonai, fotoaparatai ar net muzikos kolonėlės ramios muzikos klausymuisi iki gimdymo, dažnai nukeliauja į gimdymo krepšį. Pravartu nepamiršti įsidėti ne tik juos, bet ir įkrovimo laidus tam, kad įranga būtų tikrai galima pasinaudoti ir pakrauti jai nusėdus.

Priemonės krūtinės priežiūrai

Žindymas – nauja patirtis tiek mamai, tiek jos krūtinei. Besigaminantis pienas, dažnas mažylio žindimas gali sukelti ir ne visai malonių pokyčių. Kol krūtys adaptuojasi ir prisitaiko prie naujos užduoties. Tam, kad šis etapas praeitų kuo sklandžiau, verta į krepšį įsidėti kompresų ar specialių tepaliukų speneliams. O taip pat – žindymo liemenėlių bei įdėklų į liemenėlę besisunkiančio pieno sugėrimui.

Kiekvienos moters įpročiai ir poreikiai gali skirtis, tad krepšio daiktų sąrašą verta pasikoreguoti pagal save. Tačiau didžiosios dalies išvardytų daiktų neabejotinai prireiks ir bus naudingi.