Grožis

Perlai: ar jie tinka visoms moterims?

Paveikslėlis, kuriame yra Mados aksesuaras, asmuo, Juvelyriniai dirbiniai, vėrinys

Automatiškai sugeneruotas aprašymas

Perlų papuošalai, nugalėję laiką, išgyvena tikrą renesansą. Tačiau, galbūt, jie niekada ir nebuvo dingę nuo tendencijų podiumo? Tad kaip derinti perlus prie įvairių tipų įvaizdžių?

Ar perlai – tik aukštuomenei?

Ekspertai tikina, jog ne mes renkamės perlus, o jie mus pasirenka. Tai – subtili gamtos išdaiga, nes perlai tinka ne kiekvienam. Net apipavidalinimas auksu ar kitu tauriuoju metalu nepadės priderinti jų prie žmogaus, kuriam perlai – tiesiog netinkami. Kaip sakoma, jei jau tinka, tai nesvarbu ar jūs aristokratė, ar hipsterė. Tai galioja ir halo tipo žiedams, kuriuos galite pamatyti čia

Kodėl perlai dažnai siejami su vestuvėmis?

Hinduizmo kultūroje perlai siejami su mėnuliu ir simbolizuoja meilę bei tyrumą. Teigiama, kad Krišna atrado pirmąjį perlą ir vestuvių dieną padovanojo jį savo dukrai. Korane rašoma, jog yra vienas didžiausių rojaus apdovanojimų ir tobulumo simbolis. Azijoje nuotakos nešioja perlų vėrinius kaip vaisingumo simbolį. Krikščionybė taip pat priėmė perlą kaip tyrumo ženklą. Na, o kadangi Vakaruose balta spalva yra nuoroda į nekaltumą, tai itin populiari dovana vestuvėms. Ne ką mažiau populiari dovana – deimantai, kurie gražiausiai žiūrisi ant žiedų.

Įdomu tai, jog perlai yra laikomi brangakmeniais, tačiau jie nėra akmenys, todėl turi dar vieną populiarų ryšį su idealizuojamu vestuvių ir nuotakų mėnesiu. 

Perlai ir žinomos asmenybės

Šis papuošalas siejamas su ne viena žinoma asmenybe, pavyzdžiui, Kleopatra, Mikimoto, princese Diana, Jacqueline Kennedy. Būdama pirmoji ponia, Jackie retai kada buvo matoma be trijų eilių perlų vėrinio, suteikiančio jos ir taip prašmatniam stiliui nepavaldžios laikui elegancijos. Jai priklauso frazė „Perlai tinka visada“ – visoms progoms ir prie visų drabužių. 

Visą savo gyvenimą Jackie, būdama viešumoje, nuolat rinkdavosi perlus. Baltuosiuose rūmuose ji pradėjo plačiai paplitusią tendenciją įsiūti perlus į suknelių ir kostiumų iškirptes, kurias ji dažnai dėvėjo dieną, ir kūną apnuoginančias sukneles, kurias vilkėjo vakare.