Namai

Vandens tyrimas. Kodėl jis vasarą tampa vis populiaresnis?

Vasara – atostogų metas, kai ilsimės, daugiau keliaujame, skiriame daugiau dėmesio poilsiui. Tačiau vasarą vyksta ir intensyviausi žemdirbystės darbai, statybos, remontai, restauracijos ir kitos veiklos, kurios turi įtakos vandens kokybei.

Vandens kokybė nėra nekintanti, todėl, nors ir Lietuvoje turėdami vieną geriausių geriamą vandenį, tikriausiai esate susidūrę su pašaliniais nemaloniais kvapais namuose, pakitusia vandens spalva (rudas, drumstas vanduos), besikemšančiais vandens maišytuvais, padidėjusiomis energijos sąnaudomis? Tai – dažnos problemos ir ypač pasikeičia šiltuoju sezonu, todėl vandens tyrimas tampa labai svarbus ieškant problemos ir jos sprendimo būdų.

 

        Grynas vanduo. Ar jis egzistuoja?

 

Grynas vanduo yra tik lietaus vanduo, iki mūsų vanduo patenka jau išvalytas, dažnai su chemikalais, kurie pašalina pavojingas mūsų organizmui medžiagas. Tokį vandenį gerti saugu, tačiau vienodos priemonės ne visada veiksmingos, nes dirvožemis skirtinguose geografiniuose regionuose skiriasi, todėl vienos taisyklės čia taikyti negalima.

Vandens valymo, filtravimo sistemas parinkti gali tokia įranga prekiaujančios kompanijos, tačiau vandens tyrimas yra pirmasis žingsnis, kuris bus atsvara tolimesniems vandens gerinimo sprendimams.

 

          Kaip ir kur tirti vandenį?

 

Cheminis vandens tyrimas privalo būti atliekamas tik sertifikuotoje laboratorijoje pagal aiškius nurodymus. Vandens tyrimas atliekamas imant vandens mėginį, kurį galite patys atlikti namuose: pirmiausia pasirinkite tarą, kuri turi būti švari ir prieš tai joje nebuvo supilti kiti gėrimai, tik vanduo. Antra – paleiskite bėgti vandenį namuose 10-15 min. Tuomet pripildykite tarą vandeniu iki perpylimo ir sandariai uždarykite. Butelį įdėkite į maišelį ar kitą nepralaidžią laikymo tarą, kuri apsaugos nuo saulės ar kitų veiksnių. Mėginį patartina kuo greičiau priduoti į laboratoriją ar specialistams, taip atsakymas bus tikslesnis.

Po atlikto vandens tyrimo toliau konsultuokitės su specialistais, kurie išaiškins tyrimo rezultatus ir esant problemai, parinks jos sprendimo būdus: vandens minkštinimo filtrus, vandens nugeležinimo filtrus, geriamojo vandens sistemas, priedus ir kita.

 

Nelikite abejingi pasikeitusiai vandens kokybei, nes vanduos yra mūsų gyvybės šaltinis, vanduo sudaro 60% mūsų kūno, todėl kaip ir renkatės kokybišką, visavertį maistą, gėrimus, tiek pat dėmesio reikėtų skirti ir vandeniui. Svarbu prisiminti, kad vandens kokybė gali kisti, todėl vandens tyrimą verta atlikti bent kartą į metus, ypač tose vietovėse, kur vyksta intensyvūs darbai, bendras užterštumas auga, vyksta vamzdynų valymas ar keitimas.

Tokie veiksniai dažniausiai pasitaiko miestuose ar miesteliuose, tačiau nei ir mažose gyvenvietėse vandens kokybės užtrikti visu šimtu procentu nėra įmanoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *