Sveikata

Kodėl nagų dulkės yra pavojingos?

Labai smulkios nagų dulkės gali patekti į nosį, plaučius ir akis, sudirginti ir galbūt sukelti alerginį padidėjusį jautrumą. Jose taip pat gali būti mikrobų liekanų ir grybelių.

Iš tiesų, pateikiame nagų dulkių „sudedamųjų dalių” sąrašą:

  • Keratinas (baltymas, iš kurio pagaminti nagai ir plaukai)
  • Keratino hidrolizatai
  • cheminės medžiagos iš nagų lako
  • Akrilas (dirbtinių nagų atveju)
  • mikroorganizmai (grybeliai, įskaitant dermatofitus, saprofitus ir t. t.)

Nagų dulkes sudaro nagų dalelės, nagų lako dalelės (jei nagai buvo lakuoti) arba akrilo dalelės (dirbtinių nagų), o kai kurios iš šių dalelių gali būti gana mažos. Jei pagalvotumėte, kokia plona yra jūsų plaukų sruoga, kai kurios dulkių dalelės gali būti mažesnės už jos storį!

Didelės nagų dulkių dalelės

Didesnės dulkių dalelės ore išsilaiko neilgai. Jos pakyla į viršų, kai karpote nagus, o paskui beveik iš karto nusėda, nes yra per sunkios.Net jei kvėpuodami jas įkvepiate, nosies plaukeliai gali jas sustabdyti prieš patekdamos į nosies ertmę todėl dirbant svarbu , kad dulkių ištraukėjas butū visada įjungtas dirbant.

Smulkios nagų dulkių dalelės

Kita vertus, mažesnės dalelės gali ilgiau plūduriuoti ore. Jos taip pat dažniau prasiskverbia pro nosies plaukelius. Šios dalelės gali patekti į kvėpavimo takus, kurie yra jungtis tarp nosies ir plaučių, ir juos sudirginti.

Itin smulkios nagų dulkių dalelės

Dar pavojingesnės yra itin smulkios dalelės, kurios ore išlieka dar ilgiau. Jų visiškai negali sustabdyti nosies plaukeliai ir jos gali patekti tiesiai per kvėpavimo takus į plaučius. Čia jos gali patekti į plaučių audinį arba net pro juos prasiskverbti į jūsų kraują.

Mikrobų ir grybelių liekanos

Nagai gali pernešti tam tikrų rūšių grybelių ir bakterijų, kurios pačios savaime negali užkrėsti jūsų plaučių, tačiau jos paprastai būna gana mažos ir gali patekti į jūsų nosies ertmę. Jos gali sukelti dirginimą ir astmą.

Koks yra nagų dulkių poveikis sveikatai?

Kaip minėjome anksčiau, nagų dulkės gali patekti į jūsų organizmą ir dirginti akis, nosį ir plaučius.

Ilgalaikis akių dirginimas gali sukelti niežulį, ašarojimą, paraudimą ar uždegimą arba net konjunktyvitą.

Į nosį patekusios nagų dulkės gali sukelti niežulį, čiaudulį ir rinitą (nosies uždegimą – žodžiai „rinitas” ir „rinoklis” kilę iš tos pačios šaknies žodžio, kuris reiškia „nosis”)!

Nagų dulkės dirgina kvėpavimo takus ir gali sukelti astmą. Jos taip pat gali sukelti alerginį padidėjusį jautrumą, t. y. negrįžtamą alergiją nagų dulkėms. Taigi kiekvieną kartą, kai tik su jomis susiduriate, iš karto pradėsite jausti alergijos simptomus, tarp kurių gali būti ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *