Apranga

Kiek laiko tarnauja natūralios odos rankinės?

Oda yra itin patvari medžiaga, todėl nenuostabu, kad ji tūkstančius metų buvo naudojama gaminant drabužius, aksesuarus, baldus ir kt. Dėl savo savybių ir kokybės ji plačiai naudojama rankinių pramonėje. Rankinės ne tik papildo aprangos stilių, bet ir atlieka praktinę funkciją, leidžia patogiai susidėti ir visada turėti po ranka reikalingiausius daiktus. Kadangi natūralios odos rankinės dera prie daugumos stilių, jos gali būti naudojamos kiekvieną dieną, todėl visada tampa aktualus jų ilgaamžiškumo klausimas. Prieš atsakant į jį, pirmiausia apžvelkime, kokie faktoriai gali lemti natūralios odos rankinių tarnavimo laiką?

 

Tarnavimo laikui įtakos turi, iš kokio žaliavinio odos sluoksnio buvo išdirbtos. Ilgiausiai laiko taip vadinamos „full-grain“ ir „top-grain“ odos rankinės.

Svarbų vaidmenį vaidina ir odos storis. Kuo ji storesnė, tuo stipresnė, ją bus sunkiau suplėšyti ir tarnaus ilgiau.

Kaip ir kokiais siūlais susiūta rankinė. Čia svarbu tiek kokiais siūlais, tiek kokiu siuvimo stiliumi pasiūta rankinė. Ne visos siūlės tinka skirtingiems odos sluoksniams sujungti. Todėl labai svarbu prieš perkant apžiūrėti ir įvertinti ar atrodo patikimai, nes tikrai nesinori, jog rankinė būtų nebetinkama nešioti dėl suplyšusių siūlių. Vertėtų atkreipti dėmesį ir koks metalas naudojamas užtrauktukams, sagtims ir sagoms. Jei jis pernelyg grubus, tuomet gali atsirasti odos įbrėžimų pavojus.

 

Atsižvelgus į išvardintus aspektus ir išsirinkus patinkančią natūralios odos rankinę, kitas labai svarbus žingsnis, lemsiantis jos ilgaamžiškumą, yra rankinės laikymas ir priežiūra. Odą gali pažeisti dulkės ir tiesioginiai saulės spinduliai. Natūrali oda nemėgsta drėgmės. Vanduo naikina apsauginį odos sluoksnį ir daro jį pažeidžiamą. Taip pat oda yra jautri dėmėms, todėl jas būtina iš karto išvalyti ir stengtis saugoti rankines nuo sutepimo. Jei rankinę naudojate kasdien, pravartu ją būtų kartą per mėnesį ištepti specialiu aliejumi, tai taip pat padės išlaikyti ilgesnį atsparumą vandeniui.

 

Natūralios odos rankinė gali tarnauti nuo 5 iki 30 metų, ar net daugiau, bet viskas priklausys nuo aukščiau išvardintų faktorių. Tad tinkama priežiūra ir kokybiškas rankinės gamybos procesas leis džiaugtis šiuo aksesuaru tikrai ne vieną sezoną.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *