Maistas

Kaip žinoti kad perkami produktai internetu yra ekologiški?

Apsipirkimas internetu tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Visos fizinės parduotuvės ir kitos mažmeninės prekybos vietos skaitmenina pirkimo procesus. Tai suteikia galimybę įsigyti norimus produktus ne tik fizinėse parduotuvėse, bet ir pasinaudojus šiuolaikinių technologijų galimybėmis. Ekologiškų maisto produktų sektorius nėra šios tendencijos išimtis. Lietuvoje juos galima užsisakyti internetu bei pasinaudoti pristatymo į namus paslauga. Tačiau kaip žinoti, kad perkami produktai yra tikrai ekologiški?

Kaip žinoti, kad internetu parduodami ekologiški maisto produktai?

Perkant ekologiškus produktus internetu, svarbu atsižvelgti į keletą veiksnių. Pirmiausia turite patikrinti siūlomų produktų ekologiškumo ir etikos sertifikatus. Tokie sertifikatai, kaip AB, Ecocert, Cosmos ir Nature et Progrès, užtikrina, kad produktai atitinka tam tikrus aplinkosaugos ir socialinius standartus. Taip pat svarbu patikrinti produktų sudedamąsias dalis, kad įsitikintumėte, jog juose nėra kenksmingų ingredientų ar sintetinių medžiagų. Štai pagrindiniai ir svarbiausi veiksniai į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis:

  • Kokybė 

Vienas svarbus dalykas, į kurį daugelis pirkėjų neatsižvelgia, yra griežti standartai, susiję su ekologiškų maisto produktų gamyba ir pardavimu. Pirkdami galite ieškoti sertifikuotų ekologiškų produktų etikečių arba pasiteirauti pardavėjų, iš kur jie tiekia savo produktus. Visi maisto produktai, atitinkantys pramonės standartus, turėtų būti tinkamai paženklinti. Tai vienas geriausių ir paprasčiausių būdų įsitikinti, kad perkate ekologiškus maisto produktus.

Jei ant gaminio yra Europos ekologinės gamybos logotipas, tai reiškia, kad jis tikrai ekologiškas. Terminą „ekologiškas” saugo Europos teisės aktai, todėl jį gali naudoti tik gamintojai, gavę oficialų sertifikatą pagal Europos standartus. Griežtai prižiūrima, kaip laikomasi taisyklių.

  • Pasirinktos parduotuvės patikimumas

Kitas paprastas būdas įsitikinti, kad perkate ekologiškus maisto produktus – atidžiai rinktis parduotuves, kuriose apsiperkate. Jei turite galimybę rinkitės specializuotą internetinę arba fizinę ekologiškų maisto produktų parduotuvę. Tokiu atveju neturėtumėte susidurti su jokiomis problemomis, nes dauguma specializuotų parduotuvių stengiasi užtikrinti, kad jose būtų parduodami tik šimtaprocentiniai natūralūs, ekologiški maisto produktai.

Galiausiai ekologiškų produktų pirkimas internetu yra puiki galimybė vartotojams, norintiems sumažinti poveikį aplinkai ir maitintis sveikiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *