Namai

Kaip panaikinti nepageidaujamus kvapus iš kiliminės dangos?

Kilimai namams teikia jaukumo.Biuruose yra populiarios kiliminės dangos. Jos sugeria dalį garso ir patalpose mažiau aidi, todėl jos tampa jaukesnėmis. Deja, laikui bėgant kilimai irkiliminės dangos gali imti skleisti nemalonius kvapus. Juos galima suskirstyti į kelias grupes. Tai nemalonus drėgmės ar pelėsio, tabako dūmų, gyvūnų šlapimo kvapas, virtuviniai kvapai ir naujų kilimų kvapas. Kvapų šalinimas iš kilimų priklauso nuo nemalonaus kvapo priežasties.

Kaip šalinti kvapus iš kiliminės dangos?

  • Įsigijus naują kilimą, jis gali skleisti specifinį gamyklinį kvapą. Šis kvapas per numatytą laiką turėtų išsisklaidyti savaime. Būtina gerai vėdinti patalpą, kurioje paklotas naujas kilimas. Jei turite galimybę, galite keletą dienų naują kilimą vėdinti pakabinę lauke. 
  • Jei kilimas laikytas drėgnoje patalpoje, jis gali skleisti nemalonų pelėsių kvapą. Pelėsio kvapas taip pat gali atsirasti, jei po valymo namuose kilimas nebuvo gerai išdžiovintas.  Šį kvapą galima mėginti pašalinti. Patariama kilimą apibarstyti soda, įtrinti ją šepečiu ir palikti keletui valandų. Po to gerai išsiurbti.
  • Jei patalpoje rūkoma, baldai ir kilimai ilgainiui prisigeria rūkalų kvapo. Jis ypač nemalonus nerūkantiems. Tokį kvapą galima mėginti pašalinti naminiais metodais. Manoma, kad galėtų padėti kilimą ištrynus acto ir vandens tirpalu, o vėliau gerai išdžiovinus. Tačiau jei kilimas gauruotas ir storas, vargu ar šis metodas bus veiksmingas.
  • Namuose laikant gyvūnų sunku išvengti jų šlapimo dėmių ir itin nemalonaus kilimų kvapo.  Tokias dėmes patariama išpradžių valyti acto tirpalu, tada įtrinti košele iš sodos ir vandens , o kai ji išdžius, išsiurbti dulkių siurbliu.
  • Kai kilimai pakloti bendroje su virtuve patalpoje, jie neišvengiamai prisigeria gaminamo maisto kvapo. Sakoma, kad nemalonų kvapą iš kilimų padės išnaikinti tiesiog druska. Ją reiktų išbarstyti ant kilimo, įtrinti šepečiu ir palaikyti keletą valandų. Tada išsiurbti.

 Geriausia žinomą kilimų valymą patikėti profesionaliems darbuotojams, nes kvapus iškilimų šalinti būtina. Net kai namai rūpestingai tvarkomi, o patalpoje juntamas nemalonus kvapas, susidaro nešvaros įspūdis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *