Namai

Kaip gėlių vazonai gali pakeisti jūsų kiemo interjerą?

Gražus sodas su vešlia augmenija – daugelio namų savininkų svajonė. Tai vieta, kur galime praleisti laisvalaikį atsipalaiduodami gryname ore. Tai taip pat yra mažų gyvūnų ir vabzdžių buveinė. Jų gerovė yra esminė gerai veikiančios ekosistemos dalis. Viena iš įprastų sodo apželdinimo dalių yra vazonai, kurie prireikus padeda sutramdyti augmeniją. Kaip sukurti stulbinančias kompozicijas vazonuose prie namų?

Vazonai prie namo – kodėl verta juos rinktis?

Jei mėgstate nykštukines populiarių medžių ir krūmų veisles, vazonai bus puikus sprendimas jūsų sode. Priešais namą esančiuose vazonuose taip pat galite sukurti įdomias kompozicijas iš įvairių rūšių gėlių. Taip pat vis labiau populiarėja juose sodinti prieskonines žoleles, kurios ne tik gražiai atrodys ir kvepės vasarą, bet ir bus puikus patiekalų priedas.

Sodo sąlygos ne visada būna palankios. Jei teritorija aplink mūsų namą nėra tinkamai apsaugota nuo vėjo, kyla pavojus, kad architektūriniai sodo elementai gali būti nunešti vėjo. Kiemo augalų vazonai yra pakankamai sunkūs, kad jų nenuverstų greiti vėjo gūsiai. Be to, medžiagos, iš kurių jie pagaminti, yra atsparios nepalankioms oro sąlygoms ir mechaniniams pažeidimams.

Paprastumas – raktas į sėkmę

Sodo aplinkos kūrimas labai skiriasi nuo namo ar buto įrengimo. Čia pirmuoju smuiku groja augalai – jie yra svarbiausias šios erdvės elementas. Gėlių vazonai daugeliu atvejų pasižymi paprastu dizainu, kurie neužgožia sodo augalų grožio. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta leisti laiką sode ir mėgautis vešlios žalumos vaizdu.

Šiuolaikiniuose soduose, kuriuose augalai pasižymi subtilia lapija, labai dažnai naudojami neapdoroto betono elementai. Betoniniai vazonai taip pat puikiai derės su tokiais augalais kaip dekoratyvinės žolės ir paparčiai.

Augalai lauko vazonams – kaip juos sodinti?

Tinkama sodo augalų sodinimo technika reiškia, kad jais galėsime džiaugtis kelis mėnesius ar net metus. Labai svarbu, kad gėlių vazonai būtų tinkamo dydžio. Persodindami įsigytus augalus turime prisiminti, kad naujas vazonas turi būti maždaug 2-3 cm didesnis už ankstesnįjį. Dėl per mažo vazono šaknims gali būti per mažai vietos, todėl augalas netinkamai augs.

Tinkamas vandens drenažas yra labai svarbus norint, kad augalas augtų patenkinamai. Todėl svarbu užtikrinti, kad mūsų vazone būtų skylučių vandeniui nutekėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *