Automobiliai

Ką reikėtų žinoti apie elektromobilių krovimą?

Vis daugiau galime pamatyti elektromobilių miestuose, kadangi jie yra mažiau teršiantys gamtą, bei nereikalauja degalų. Dauguma žmonių supranta kaip reikia įsipilti degalų, tačiau nežino kaip reikėtų pasikrauti elektromobilį. Elektromobilio įkrovimas nėra toks ir painus dalykas.

Mes jums paruošėme informaciją, apie elektromobilių krovimą namuose ir kitose vietose.

Kaip kraunamas elektromobilis namuose?

Juk kiekvienas žmogus nori pradėti savo dieną su pakrautu automobiliu. Savo elektromobilius galite krauti namuose naktį, kad ryte turėtumėte automobilį įkrautą, bei galėtumėte nuvažiuoti reikiamą atstumą. Jums bus reikalingi specialūs įkrovimo laidai, su kurių pagalba galėsite nesunkiai krauti savo transporto priemonę. Dažniausiai EV namų įkrovikliai tiekia 7 kW galią. Mes nesiūlome naudoti paprastų buitinių kroviklių , kadangi jų maksimali srovė siekia vos 2 kW. Tai reiškia, kad 7 kW namų įkroviklis pakraus jūsų automobilį net trimis kartais greičiau.

Kiek kainuoja įsirengti elektromobilio įkroviklį namuose?

Įkrovimo stotelės kainuoja vos nuo 400 eurų + pakrovėjas apie 200 eurų. Bendroje sumoje gaunasi, kad savo namuose galite turėti įkrovimo punktą už 600 eurų.

Viešos krovimo stotelės

Viešuosius elektromobilių įkroviklius galite rasti mieste, prie parduotuvių, tam tikrose degalinėse. Šiuo metu, jūs galite pasikrauti savo elektromobilį visiškai nemokamai, tačiau norime paminėti, kad nuo 2023 metų, šios įkrovimo stotelės bus apmokestinamos.

Viešos krovimo stotelės naudingos tuomet, kai vykstate ilgesnes distancijas ir jums reikia sustoti pasikrauti automobilį. Tačiau, šiomis dienomis susiduriama su problemomis, kad viešose krovimo stotelėse reikia laukti ilgą laiką, dėl eilių. Taip pat ne visos stotelės turės reikiamą laidą, tad jums reikės turėti savo.

Kodėl verta turėti savo įkrovimo stotelę namuose?

Elektromobilių Lietuvoje vis daugėja, tačiau krovimo stotelių skaičius neauga taip smarkiai. Savo išmaniuosius įkroviklius jūs galėsite valdyti per savo išmaniuosius įrenginius, o tai tik palengvins krovimo valdymą. Taip pat savo namuose galite atlikti naktinio krovimo planavimą, kuomet elektros kainos yra kur kas mažesnės, bei taip galėsite sutaupyti nemažą pinigų dalį.

Kiek kainuoja pasikrauti elektromobilį namuose?

Jeigu jūs turite elektromobilį su 50kWh baterija, tuomet jums kilovatus reikėtų dauginti iš savo elektros kainos. Tarkime 50 * 0,50 ir sumoje gauname 25 eurus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *