Automobiliai

Kaip pašalinti automobilių valytuvų girgždėjimą?

Girgždantys priekinio stiklo valytuvai – tai problema, kuri gali išvesti iš proto net kantriausią vairuotoją. Nemalonaus triukšmo priežasčių gali būti daug, todėl pirmiausia verta rasti šaltinį, juolab kad triukšmas dažnai susijęs ir su prastesniu vandens surinkimu nuo priekinio stiklo. Aptarkime, kaip kovoti su dažniausiai pasitaikančiomis girgždančių priekinio stiklo valytuvų priežastimis.

Nešvarus stiklas

Triukšmo šaltinio paieškas verta pradėti nuo kruopštaus priekinio stiklo plovimo. Dažnai valytuvai girgžda dėl susikaupusių nešvarumų. Nemalonių garsų priežastis gali būti smėlis arba riebios ir lipnios nuosėdos, pavyzdžiui, medžių dervos, automobilio kėbulo vaškavimo likučiai, suodžiai arba asfalto gamyboje naudojama derva.

Susidėvėję valytuvų šepetėliai

Valytuvų nusidėvėjimas yra viena dažniausių nemalonių garsų priežasčių. Veikiama ultravioletinių spindulių, temperatūros pokyčių ir kitų išorinių veiksnių, guma ilgainiui praranda savo savybes. Dėl to valytuvai sukietėja ir sutrūkinėja, o tai savo ruožtu lemia prastesnį sukibimą, atšokimą nuo stiklo ir nemalonius garsus. Tokie valytuvai ne tik kelia diskomfortą vairuotojui ir keleiviams, bet ir mažiau efektyviai surenka vandenį bei blogina matomumą. Dėl šios priežasties rekomenduojama reguliariai tikrinti valytuvų šepetėlių būklę ir pakeisti juos, kai tik atsiranda nerimą keliančių simptomų. Valytuvus įsigyti galite ir internetinėse parduotuvėse, pavyzdžiui carglass.lt.

Netinkamas naujų valytuvų sumontavimas

Net ir nauji valytuvai gali girgždėti, jei jų šepetėliai prie stiklo priglunda netinkamu kampu. Taip gali atsitikti dėl nekokybiškos gumos, netinkamo uždėjimo, svirties deformacijos arba netinkamai parinkto adapterio, kuriuo valytuvas tvirtinamas prie svirties. Problemą išspręsite sureguliuodami valytuvo rankenėlę, įsigydami kokybiškus valytuvus ir teisingai juos sumontuodami.

Stiklo pažeidimai

Girgždesio priežastis taip pat gali būti stiklo paviršiaus pažeidimas. Įskilimai ir įbrėžimai kartais būna pakankamai maži, todėl juos sunku pastebėti plika akimi. Tačiau nelygumai turi įtakos valytuvų judėjimui ir sukelia nemalonius garsus. Priklausomai nuo pažeidimo laipsnio, specializuotose dirbtuvėse stiklą galima pakeisti arba regeneruoti, t. y. užpildyti ertmes plastiku.

Kaip prailginti valytuvų tarnavimo laiką?

Kad valytuvų šepetėliai tarnautų kuo ilgiau, verta jais tinkamai pasirūpinti. Pirmiausia turėtumėte reguliariai pašalinti nešvarumus nuo priekinio stiklo. Valytuvų niekada neįjungiame sausų, nes dėl to jie gali būti pažeisti arba subraižyti stiklo paviršių. Žiemą verta ypač atsargiai elgtis atitirpinant automobilį, nes būtent tada įjungus valytuvus, dažniausiai pažeidžiama guma. Nereikėtų taupyti ir langų plovimo skysčiui – pigiausiuose gali būti agresyvių gumą tirpdančių medžiagų.