Automobiliai

Kada automobiliui reikalingas ratų suvedimas?

Kiekvienas vairuotojas turėtų nepamiršti ratų suvedimo svarbos. Tai padidina vairavimo komfortą ir saugumą. Be to, teisingai sureguliuotas automobilis naudoja mažiau degalų. Teisingas ratų suvedimas gerokai pailgina padangų, vairo mechanizmo ir pakabos komponentų tarnavimo laiką. Kada automobiliui reikalingas ratų suvedimas?

Kodėl yra svarbus ratų suvedimas?

Ratų sukibimas yra pagrindinis ratų suvedimo parametras, kuris reiškia rato judėjimą ir jo padėtį važiuojant. Paprastai tariant, teisingas ratų suvedimas yra labai svarbus, nes nuo jo priklauso, kaip važiuoja jūsų automobilis. Tai didele dalimi lemia ir saugumą automobilyje, todėl ratų suvedimą geriau patikėti profesionalams, dirbantiems Vilniuje ir Kaune. Kokia yra dažniausia neteisingai sureguliuotų ratų priežastis? Labai dažnai važiuojant įvažiavus į duobę arba užvažiavus ant aukšto bortelio atsiranda poslinkio paklaida.

Kada automobiliui reikalingas ratų suvedimas?

Visų pirma ratų suvedimą reikia patikrinti perkant naudotą automobilį, o vėliau tai pakartoti bent kartą per metus. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į girgždančias padangas mažuose posūkiuose ir pavėluotą reakciją į vairo judesius. Jei padangos netinkamai sureguliuotos, sunku išlaikyti tiesią liniją, o automobilis paprastai traukia į vieną ar kitą pusę. Dėmesį turėtų patraukti ir į šoną pasuktas vairas.

Kada dar patartina sureguliuoti automobilio ratų suvedimą? Po sezoninio padangų keitimo ir naujo padangų komplekto montavimo, po vairo mechanizmo ir pakabos remonto, po avarijų ir susidūrimų.

Neteisingai sureguliuotas ratų suvedimas – pasekmės

Visos minėtos situacijos ne tik kenkia mūsų saugumui, bet ir lemia didelį padangų protektoriaus nusidėvėjimą, todėl jas reikia keisti naujomis. Be to, dėl netinkamai sureguliuoto ratų suvedimo nusidėvi ne tik protektorius, bet ir pagreitėja pakabos bei vairo mechanizmo komponentų susidėvėjimas. Tai taip pat lemia didesnes degalų sąnaudas ir prastesnį vairavimo komfortą.

Ratų suvedimo kaina

Teisingai sureguliuoti ratus reikia didelio tikslumo, todėl tai turėtų būti atliekama techninės priežiūros stotyje, turinčioje reikiamą įrangą. Daugeliu atvejų tai atliekama kompiuteriu, o derinimas nustatomas naudojant 3D lazerinę technologiją. Kiek kainuoja paslauga? Kaina daugiausia priklauso nuo to, kur atliekama paslauga, tačiau paprastai ji svyruoja nuo 50 iki 100 eurų už dvi ašis.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ratų suvedimas gali būti atliekamas tik techniškai tvarkingiems automobiliams. Automobilio su sugedusia pakaba arba vairo sistema neįmanoma sureguliuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *