Paslaugos

Briliantas ar deimantas: kuo skiriasi?

Briliantas ar deimantas, tokį klausimą dažnai galime išgirsti iš asmenų, kurie nori pirkti papuošalą. Briliantas yra terminas, kuris reiškia deimantų pjūvį. Neapdorotas deimantas reiškia tam tikrą formą, briliantinis pjūvis yra tik viena iš šių formų. Nupjovus deimantą, jis įgauna unikalų blizgesį ir išvaizdą. Taigi, deimantai yra neapdoroti akmenys, o briliantai rodo tipišką apvalų pjūvį.

Nors ir dauguma žmonių naudoja terminus ,,briliantas” , ,,deimantas”, kuomet kalbama apie papuošalus, juos reikėtų skirti. Tad iškyla klausimas, kodėl šie terminai yra taip dažnai maišomi?

Skaitykite toliau ir sužinosite.

Ką reiškia žodis briliantas?

Skirtumas tarp deimanto ir brilianto yra pjūvyje. Deimantus mes galime apibūdinti kaip neapdorotus brangakmenius, kurie natūraliai yra nelygūs. Briliantai dažnai gali reikšti deimantinį pjūvį, kurį galima nesunkiai atpažinti iš apvalios formos.

Briliantai turi net 58 briaunas, kurios išdėstytos tam tikru būdu, kad atspindėtų įsiveržiančią šviesą. Tai sukuria neprilygstamą blizgesį. Vien dėl šių priežasčių galime suprasti, kodėl sužadėtuvių žiedai yra tokie mėgstami su deimantų kirpimu.

Unikalus briliantinis pjūvis

Tik puikus pjūvis gali turėti puikų spindesį. Su puikiu pjūviu jūs galite pamatyti puikias apvalias formas ir optimaliai išgaunamą šviesos atspindį. Tokie pjūviai yra dažnai pasirenkami žiedams.

Brilianto ir deimanto vertė

Pats pagrindinis skirtumas tarp deimanto ir brilianto yra pagrįstas neapdoroto deimanto apdorojimo metodu. Tuomet iškyla klausimas, kas yra brangesnis – deimantas ar briliantas? Atsakymas į tokį klausimą gali būti universalus, kaip ir patys briliantai. Pirmiausia, reikėtų atkreipti kas lemia deimantų kainą:

  • Karatai – deimanto svoris lemia karatų skaičių. Kuo didesni karatai bus ant deimanto, tuo didesnis bus ir pats deimantas.
  • Spalva – bespalvių deimantų vertė yra apskaičiuojama pagal gradacija, kuri gali prasidėti nuo bespalvių iki gelsvų atspalvių. Aukščiausia kainą turi bespalviai ir gryniausi deimantai.
  • Švarumas – labai svarbu atkreipti dėmesį į deimanto švarumą. Priemaišos ar kitos dėmės yra nepastebimos plika akimi. Norint nustatyti švarumą profesionaliai, reikėtų naudoti specialią lupą.
  • Pjūvis – pjovimo metodai yra vertinama pagal proporcijas, apdailą ir pačią simetriją. Kainą lemia ne deimanto forma, bet briaunų išsidėstymas.

Brilianto vertė taip pat priklauso nuo tarptautinės deimantų kainos ir brilianto įkomponavimo į brangakmenį būdo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *