Namai

Svetainė – magiškasis buto ar namo kambarys

Vieni svetainę vadina buto ar namo širdimi, kiti –  atsipalaidavimo ir komforto oaze, o treti – šeimininkų požiūrio į gyvenimą atspindžiu.   Tačiau kokiu kampu į svetainę bežiūrėtume, turime pripažinti, kad pirmiausia – tai magiškoji namų aplinka, kurioje visi šeimos nariai praleidžia daugiausiai laiko. Visiems yra žinomas posakis –  visi keliai veda į Romą, į magišką meilės miestą. Tai labai tinka ir svetainei: visi keliai iš visų namo ar buto kambarių veda į svetainę, į magišką kambarį, kuriame apsirengę gerumu ir nuoširdumu šeimos nariai  dalinasi meile.   Čia gali stipriai pagelbėti individualių baldų gamyba.

                              Kaip išsirinkti baldus svetainės kambariui?

Dabar tą padaryti visai nesudėtinga. Sakykim, svetainės baldai Panevėžyje jums pateiks tokią pasiūlą, kad nustebsite. Ką jau kalbėti apie didesnius miestus. Vis dėlto, net jei laikome savaime suprantamu dalyku, kurie baldai turėtų būti svetainėje, sukurti tokią patalpą, kokios norime, nėra lengva. Tradiciniai svetainės baldai – sofa, foteliai, spintelės, lentynos ir kavos staliukas, pirmiausia, turi tarpusavyje harmoningai derėti. Galite nė neabejoti dėl to, kas dažniausiai  duoda toną svetainės išvaizdai ir likusių baldų išsidėstymui –  tai jos didenybė sofa. Tai esminis bet kurios svetainės elementas.  Sofa svetainėje griežia pirmuoju smuiku, tad labai svarbu renkantis mylimą sofos modelį, nepamesti galvos ir išlikti racionaliems. Labai svarbu įvertinti sofos matmenis, nes ji turės tilpti į aplinką su kitais baldais. Sofos matmenys turi būti proporcingi patalpai. Net jei svetainės patalpa yra labai didelė, stambiagabaritės sofos geriau nesirinkti.  Pagalvokite apie tai, kad bendraudami, ko gero nenorėsite sėdėti visi vienoje eilėje. Didelio minkšto kampo taip pat nesirinkite. Net jei Jūsų svetainėje jis tilptų – tai nebūtų nei praktiška, nei funkcionalu.  Tokiu atveju geriau rinktis dvi mažesnes sofas su dviem arba dviem su puse sėdimos vietos: jos geriau išryškina poilsio zoną ir sukuria jaukumo atmosferą.

Tikrai niekada neapsiriksite pasirinkę patogią, bet nedidelių gabaritų sofą. Juk pokalbių ar televizoriaus žiūrėjimo zonas visada galėsite papildyti kitais sėdimais baldais: foteliais, pufais ar kitomis kėdėmis. Taip parinkti baldai netrūks įgyti šilumos ir asmeniškumo, nes kiekvienas šeimos narys išsirinks sau mėgstamiausią.

Ir dar… Išsirinkę baldus, jokiu būdu nepamirškite, kad jiems labai svarbi kilimo draugija. Tik tinkamas didelis kilimas svetaine paverčia svarbia, o šeimos narių bendrystė – magiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *