Paslaugos

Kokiems sklypams reikalingi kadastriniai matavimai?

Kadastriniai (ribų) matavimai yra susiję su žemės nuosavybe, matavimu ir nuosavybės ribų nustatymu. Kadastriniai matavimai atliekami atkuriant esamas nuosavybės ribas arba sukuriant naujas nuosavybės ribas žemės dalyboms. Lietuvoje tik licencijuoti inspektoriai gali atlikti ribos tyrimą arba pastatyti matavimo ženklą, apibrėžiantį nuosavybės ribas. Generalinis geodezininkas yra atsakingas už žemės matavimus ir kadastrines ribas Lietuvoje, ir yra atsakinga už matavimo instrukcijų išdavimą reglamentų, pranešimų, nurodymų ir gairių licencijuotiems inspektoriams forma. Generalinis matininkas stebi, kaip licencijuotas matininkas laikosi tyrimų nurodymų, kad būtų užtikrintas valstybės nuosavybės ribų vientisumas.

Kaip atliekami kadastriniai matavimai?

Kadastrinis matininkas yra atsakingas už tikslų nuosavybės ribų nustatymą ir žemės nuosavybės įstatymų supratimą. Tai gali apimti gyvenamųjų namų ar kaimo ribų nustatymą, anksčiau išmatuotų ribų atkūrimą arba naujų ribų sukūrimą, kaip dalį žemės padalijimo proceso. Kadastrinis matininkas turi įgūdžių ir žinių aiškinti ir patarti dėl ribų buvimo vietos ir su turtu susijusių teisių ar apribojimų. Kadastrinio matininko atlikta informacija ir matavimai įrašomi į matavimų planą, kurį matininkas privalo pateikti atitinkamai valstybinei įstaigai. Tai reiškia, kad nuosavybės teisės liudijimas į nurodytą žemės sklypą atspindi interesą toje žemėje su teisingu valstybės garantuojamu interesu įregistravimu. Tik registruoti kadastriniai matininkai gali atlikti ribų matavimą ir uždėti matavimo ženklą, apibrėžiantį nuosavybės ribą. Taip pat tik registruotas kadastrinis matininkas gali patvirtinti matavimo planus, skirtus pateikti vyriausybei. Siekdama apsaugoti visuomenę ir užtikrinti, kad tyrimai būtų atliekami profesionaliai ir kompetentingai, Lietuvos geodezininkų taryba tvarko kompetentingais pripažintų ir kadastrinius matavimus atlikti registruotų matininkų registrą.

Atliekami tokie darbai:

  • Identifikavimo apklausa (Ident);
  • Apklausa, kuri identifikuoja ir pažymi esamas nuosavybės ribas. To gali prireikti dėl daugelio priežasčių, pvz. statyti tvorą arba išspręsti ginčą dėl ribos tvoros su kaimynu;
  • Vietos sertifikatas;
  • Apklausa, siekiant nustatyti, ar nekilnojamojo turto aprašymas pirkimo-pardavimo sutartyje ar hipotekos dokumente yra teisingai nurodytas turtas, pvz. jūs neperkate savo kaimyno turto;
  • Detalių arba kontūrų tyrimas.

Apklausa, skirta nustatyti objektų vietą ir aukštį. Atliekant tyrimą taip pat bus nustatytas sklypo nuolydis ir nuolydžio mastas. Šis tyrimas gali būti reikalingas, kai planuojama plėtoti laisvą žemę, pvz. statomas naujas namas. Daugiau informacijos rasite pds.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *