Paslaugos

Palaikų parvežimas iš užsienio – kokių dokumentų reikia?

Netikėta mylimo žmogaus mirtis užsienyje – ne tik traumuojanti patirtis, bet ir kupina procedūrų. Pasirūpinkite ne tik laidotuvėmis, bet ir velionio palaikų pargabenimu iš užsienio. Tai ne tik sukels papildomų problemų, bet ir papildomų išlaidų. Palaikų parvežimas iš užsienio gali būti nemažas įvykis ir piniginė našta, tačiau kaip pasinaudoti šiomis paslaugomis?

Su kokiomis problemomis galima susidurti vežant velionį į Lietuvą?

 

Mirusio asmens repatriacija iš užsienio yra gana sudėtinga procedūra dėl kalbos barjero, dokumentų tvarkymo ir leidimų gavimo, paramos gavimo procedūrų ir kt. Procesas tokiais sunkiais laikais dėl žinių stokos gali būti nepakeliamas, todėl įvykus tokiai nelaimei patartina kreiptis į tos srities specialistą. Jie gali greičiau ir ekonomiškiau pargabenti mirusiuosius į Lietuvą.

Kokių dokumentų reikia, jei norite pargabenti mirusį žmogų?

 

Pirmiausia reikėtų pateikti įgaliojimą, įgaliojantį įmonę būti atsakinga už mirusiojo palaikų pargabenimą iš užsienio. Taip pat turėtų būti pateikti mirusiojo duomenys: vardas, asmens kodas, gimimo data. Taip pat reikėtų pateikti mirusiojo mirties duomenis, užsienio valstybės institucijos kontaktinius duomenis ir dokumentus: gimimo liudijimą, santuokos liudijimą ir kt. Šios srities ekspertas gali patarti, kokius konkrečius dokumentus reikia pateikti.

 

Jei planuojate pargabenti mirusį artimąjį į Lietuvą, turėtumėte žinoti, kad tai nėra lengvas procesas, dėl to dažnai žmonės ieško profesionalų pagalbos. Užsienyje mirusių Lietuvos Respublikos piliečių, užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės palaikai gali būti parsivežti į Lietuvą tik gavus Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos leidimą šalies nustatyta tvarka, kurioje asmuo mirė. Jeigu užsienio valstybėje, kurioje mirė asmuo, nėra pripažinto konsulato, leidimą įvežti mirusiojo palaikus į Lietuvą išduoda artimiausias konsulatas arba konsulatas, kuriam pavesta teikti konsulinę pagalbą konsulato dekretu nustatyta tvarka. Išimtiniais atvejais leidimą parsivežti velionio palaikus į Lietuvą gali išduoti ir kitas konsulatas. Leidimas turi būti velionio gabenimui kartu su karstu. Jei jus domina minėtinos paslaugos, tokios kaip palaikų pargabenimas į Lietuvą, laidojimo paslaugos, pasidomėkite šia tema plačiau ir susisiekite su profesionalų įmone, kurie padės visais atvejais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *