Namai

Medis namo išorės apdailai – nemirštanti klasika

 

Medžiagų, skirtų namų išorės apdailai pasiūla rinkoje – stulbinamai didelė. Tačiau lietuvius vis dar žavi medinės lauko dailylentės, kurios ne tik atrodo nepaprastai jaukiai ir stilingai, bet yra ir labai patvarios bei ilgaamžės. Tiesa, norint, kad namų fasado atnaujinti nereiktų vos po kelių metų, reikia atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių aspektų, dar besirenkant kuo apipavidalinsite namo išorę. 

Medinės dailylentės – į ką atkreipti dėmesį renkantis?

 

Pirmiausia, žinoma, reikia atsakingai pasirinkti medienos rūšį. Fasadas ištisus metus yra veikiamas saulės, vėjo, lietaus ir kitų kritulių. Todėl lauko apdailai svarbu rinktis kuo atsparesnį medį. Tam geriausiai tinka spygliuočių dailylentės – pušų ar eglių. Jos pasižymi ilgaamžiškumu ir atsparumu aplinkos poveikiui.

Taip pat labai svarbu rinktis impregnuotas, tinkamai išdžiovintas lentas. Eglinės ir pušinės dailylentės gaminimo metu turi būti specialiai paruošiamos ir pritaikomos lauko apdailai. Tam, kad būtų atsparios vėjo, lietaus, saulės poveikiui. Apdirbimo metu lentas kokybiškai išdžiovinus iki mažo procentinio drėgnumo, eksploatacijos metu pasižymės itin mažu drėgmės įsisavinimu ir bėgant laikui nesideformuos.

Džiovinta mediena nebegeria tiek daug drėgmės iš išorės, todėl ir jų matmenys nebesikeičia. Ji nesiplečia, nesitraukia, netrūkinėja. Todėl žymiai lengviau apskaičiuoti reikiamą medžiagų kiekį bei tinkamai sumontuoti. 

Tinkamai išdžiovintoje medienoje nesikaups pelėsis ir grybai, todėl galėsite būti tikri, kad fasadai tarnaus daugybę metų, atrodys patraukliai ir kokybiškai.

Medinio fasado išvaizda ir priežiūra

 

Lauko dailylentės gali būti stačiais kampais, apvalintais kampais arba rombo formos dailylentes. Kokias pasirinkti – priklauso tik nuo jūsų norų bei eksterjero dizaino. Lenteles galima montuoti vertikaliai arba horizontaliai. Galite rinktis iš skirtingo pločio bei storio dailylenčių. Todėl kiekvienas gali susikurti jam gražiausią ir priimtiniausią įvaizdį.

Lauko apdailai naudojamas lenteles galite nudažyti kokia tik norite spalva arba tiesiog alyvuoti, suteikiant norimą atspalvį. 

Lauko dailylentes galite naudoti tiek namų apdailai, tiek sodybos, vasarnamio, pirties ar kavinės apipavidalinimui. Medis suteikia jaukumo, natūralumo ir šilumos pojūtį. Atrodo itin stilingai ir gali būti pritaikytas tiek kaimiškam, tiek klasikiniam, tiek moderniam įvaizdžiui sukurti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *