Namai

Kokie baldiniai audiniai yra praktiškiausi?

Įsigydami minkštuosius baldus, tikimės ilgo tarnavimo ir sėkmingo naudojimo. Tačiau kartais ilgainiui gali imti ryškėti kai kurie jų trūkumai. Tai nebūtinai turi reikšti, jog pasirinkti baldai yra žemos kokybės. Viena tikėtinų priežasčių galėtų būti ta, jog yra netinkamai pasirinkti baldiniai audiniai. Baldų apmušalai gali būti įvairių rūšių, pagaminti iš natūralių ar sintetinių komponentų. Šios medžiagos pasižymi skirtingomis savybėmis. Vienos yra labai atsparios nusidėvėjimui, bet „bijo“ augintinių nagelių, kitos leidžia odai kvėpuoti, tačiau joms reikia dažnesnio valymo. Todėl, renkantis naujus baldus, visada verta sužinoti daugiau apie jų apmušalų savybes.

Kokie baldiniai audiniai tinkamiausi namų erdvėms?

– Svetainė yra dažniausiai lankoma namų erdvė. Joje renkasi visa šeima, yra užkandžiaujama, žaidžiama ir bendraujama. Čia neretai užklysta ir mūsų mylimi augintiniai. Todėl svetainėje reikalingi baldai su ypatingai praktiškais apmušalais, kurie būtų atsparūs nusidėvėjimui, lengvai prižiūrimi, patvarūs ir tvirti. Todėl jei namuose laikote gyvūnų, nesirinkite natūralios ar dirbtinės odos apmušalų. Naujosiomis technologijomis pagaminti poliesterio audiniai yra labai praktiški, atsparūs dėmėms bei tvirti. Gamybos technologijų dėka, poliesterio audinį netgi gali būti sunku atskirti nuo vilnonio.

– Miegamojo kambaryje tinkamesni iš natūralių pluoštų pagaminti baldiniai apmušalai. Tai gali būti linas, medvilnė, viskozė. Jie yra hipoalerginiai, leidžia odai kvėpuoti, nesiglamžo.

– Vaikų kambaryje taip pat vyksta daug veiksmo, todėl čia ypač aktualu praktiški baldų apmušalai. Jie turi būti lengvai prižiūrimi bei valomi. Taip pat pageidautina, jog jie būtų hipoalerginiai, leistų odai kvėpuoti. Tokias savybes geriausiai atitinka audiniai pagaminti iš natųralių pluoštų. Dabar, ko gero, kai kurie paprieštarautų, kad tokie audiniai yra lengvai valomi. Šiuolaikiniai natūralių pluoštų audiniai yra padengiami nematomu sluoksniu, saugančiu audinį nuo dėmių įsigėrimo. Todėl sutepus baldą, pakaks jį nuvalyti įprastomis priemonėmis, skirtomis baldų priežiūrai. Apie jas informacijos turėtų suteikti baldų pardavėjas.

Baldus perkame ne vieneriems metams, nes tokios yra šiuolaikinės tvarumo tendencijos. Todėl svarbu, kad jie būtų apvilkti tinkamiausiais apmušalais ir tarnautų ilgesnį laiką.