Pramoga

Fejerverkai gali būti saugi pramoga, jeigu bus aišku, kaip su jais elgtis

Bet kokio daikto veikimas, jeigu jį naudojate pirmą kartą, gali būti sudėtingas ir vienas netinkamas veiksmas gali sukelti neigiamas pasekmes. Kad to būtų išvengta, visada pravartu pasiskaityti instrukcijas ir jomis vadovautis. Lygiai tokia pati situacija yra su fejerverkais. Jeigu jų leidimui bus tinkamai nepasiruošta, tuomet pasekmės gali būti liūdnos. Tad šiame straipsnyje ir papasakosime, ką pravartu žinoti, prieš juos leidžiant.

 

Instrukcijos rekomendacijos

Prie kiekvieno kokybiško fejerverko bus instrukcija, kurioje nurodyta, kaip jį rekomenduojama naudoti. Jei dar nei karto nesate leidę fejerverkų, visada būtina ją pasiskaityti. Taip žinosite visus pagrindinius dalykus, kaip fejerverkai turi būti leidžiami saugiai. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad fejerverkų rūšių yra skirtingų, todėl kiekvieno naudojimas yra skirtingas. Tad nereikėtų galvoti, kad jeigu žinote kaip leisti vienus fejerverkus, vadinasi, žinote ir kitų instrukcijas.

 

Fejerverkai nėra vaikų žaidimas

Kartais galima matyti tokius vaizdus, kaip vaikai naudojasi fejerverkais. Tačiau tokios priemonės turėtų būti parduodamos tik suaugusiems. Kaip žinia, vaikai tikrai nėra atsargūs ir ne visada laikosi įvairių nurodymų. Todėl labai svarbu juos apsaugoti nuo šių priemonių. Taip pat jie neturėtų būti arti, kai suaugusieji leidžia fejerverkus. Juk kur kas gražiau jais grožėtis iš toliau.

 

Svarbu teritorija, kurioje leidžiami fejerverkai

Leidžiant fejerverkus svarbu ne tik apsaugoti aplinkinius žmones, bet svarbu išsirinkti saugią vietą. Fejerverkus naudoti saugiausia aplinkoje, kur artimu spinduliu nėra medžių, namų, elektros laidų ir panašiai. Todėl jei įmanoma, verta rinktis, kaip įmanoma atviresnę vietą.

 

Fejerverkai irgi turi galiojimo laiką

Kartais gali atrodyti, kad tokios priemonės galiojimo laiko neturi, tad jas galima laikyti gana ilgą laiką, o kada bus proga, tada galima juos iššauti. Tačiau fejerverkai turi galiojimo laiką, todėl prieš juos įsigyjant visada reikėtų atkreipti dėmesį į tai. Jeigu namuose dar turite užsilikusių šių priemonių ir matote, kad jų galiojimo laikas jau pasibaigęs, patartina jų nebenaudoti.

 

Saugiausias fejerverkų paleidimo būdas

Tikriausiai esate matę ne vieną vaizdo įrašą, kaip įvairiai žmonės juos leidžia. Tačiau toks pavyzdys tikrai nėra saugus ir patartina to nebandyti. Pats saugiausias paleidimo būdas yra tada, kai fejerverkai yra padedami ar įsmeigiami į žemę. Tuomet jo pagrindas yra stabilus, todėl žymiai labiau sumažėja tikimybė, kad jis šaus į vieną ar kitą pusę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *