SportasSveikata

11 draugiškiausių miestų dviratininkams pasaulyje

Vis daugiau žmonių pasirenka važinėti su dviračiais, vietoje automobilių. Automobiliai kelia triukšmą, naudoja degalus ir išmeta teršalus į orą. Reikėtų nepamiršti, kad piko metu atsiranda dideli kamščiai, todėl su dviračiais mes galime juos apvažiuoti ir greičiau nuvykti į reikiamą vietą. Miesto dviračiai yra labai populiarūs visame pasaulyje, todėl Europoje yra daug vietų, kur galite pasivažinėti po gražias vietas.

Helsinkis

Suomijos sostinė yra minima kaip viena iš draugiškiausių vietų dviratininkams. Helsinkyje galite atrasti Baana dviračių koridorių ir dviračių takų, kurių bendras ilgis yra daugiau nei 1200 kilometrų. Per tam tikrus takelius, jūs galite išvažiuoti į kitus miestus arba įvažiuoti į Helsinkį. Važinėdami šiais takais, jūs galite susipažinti plačiau su Helsinkiu ir pasimėgauti viena iš gražiausių žemyno sostinių. Reikėtų nepamiršti, kad čia galite važinėti ir pakrantėmis, o tai padaro pasivažinėjimus tik įdomesnius.

Oslas

Per paskutiniuosius metus, Oslas smarkiai atgaivino dviratininkų sportą. Ilgus metus Norvegijos sostinė atsilikinėjo nuo šių dienų aktualijų, kuomet kalbame apie pasivažinėjimus dviračiais. Dabar šioje sostinėje yra pertvarkyti transporto ryšiai ir sukurti specialūs takeliai. Oslas yra ganėtinai mažas miestas, tačiau labai gražus. Čia važinėtis smagu, nes oras būna malonus, išskyrus žiemos metu.

San Fransiskas

Jeigu esate tikras dviračių važinėjimo fanatikas, tuomet turėtumėte išbandyti važinėjimą į kalnus ir nuo jų. Tai gali atrodyti kiek sunkokai, tačiau išbandyti tikrai verta. Fransiskas yra pats draugiškiausias miestas dviratininkams iš visų JAV miestų. Taip pat siūlome nuvykti į vieną iš gražiausių Kalifornijos dviračių takų: ,,Muir Woods Loop”.

Liubliana

Šis miestelis yra ganėtinai mažas, tačiau puikiai suformuotas, kad galėtumėte važinėti su dviračiais. Miesto centre eismo nėra visiškai, o pavažiavus toliau nuo miesto, atsivers puikių vietų, kur galėsite važinėtis su dviračiu. Liubliana yra vienas iš gražiausių Europos miestų, kurio širdyje yra dviračių sportas.

Utrechtas

Utrechte pirmoje vietoje yra dviračiai. Maždaug trečdalis šio miesto gyventoju važinėja kiekvieną dieną su dviračiais. Trečdalis sudaro apie 350 000 miesto gyventojų. Miestas yra suformuotas taip, kad skatintų visus gyventojus važinėti su dviračiais, siekiant tvaresnės ateities. Čia rasite ir specializuotų dviračių takų, kurie akcentuojami į dviejų ratų pasirinkimą. Šis miestelis yra įsikūręs Nyderlanduose. Norint geriausiai ištyrinėti šį miestelį, rekomenduojama važiuoti su dviračiais.

Mineapolis

Šio miestelio draugiškumas dviratininkams yra taipogi labai draugiškas. Šiame miestelyje yra puiki infrastruktūra dviratininkams. Čia rasite daugiau dviračių takų nei bet kurioje JAV vietoje. Čia vienoje kvadratinioje mylioje galite rasti daugybę skirtingų dviračių takų. Žiemos metu čia pavažiuoti bus kiek sunkiau, kadangi šalta, o sningant važiuoja tik patys ištvermingiausi. Dviračių takų žavesys Mineapolyje išlieka visuomet nuostabus, kad ir koks metų laikas bebūtų.

Kopenhaga

Kopenhagoje dviračiai yra tikrasis pasididžiavimas, net 50 procentų gyventoju vyksta į darbą, mokyklą ir kitas vietas su dviračiais. Danijos sostinė parašė net knygą apie dviratininkams orientuoto miesto kūrimą.

Portlandas

Portlandas nuolatos siekia pasiekti šių dienų tendencijas, todėl pastoviai atlieka kokius nors pokyčius. Dviračių takai leidžia važiuoti aplink miestą labai lengvai, o važiuodami pamatysite ir nuostabių peizažų.

Amsterdamas

Amsterdame dviračiai dera kaip magnetas su metalu, kadangi senamiestyje yra rengiamos net dviračių šventės. Nyderlandų sostinė visuomet pirmavo su dviračių infrastruktūra, kol kiti miestai galvojo kaip sutalpinti daugiau automobilių į gatves. Prieš važiuodami su dviračiu šiame mieste, siūlome pasiskaityti jų eismo taisykles, kitaip gali tekti susidurti su vietine policija.

Bordo

Bordo miestelį verta aplankyti dėl daugelio skirtingų priežasčių. Čia rasite fantastiškų muziejų, galerijų konvejerių. O dar geriau, kad viską galite ištirti su dviračiais. Bordo yra labiausiai pritaikytas dviračiams, visoje Prancūzijoje. Čia galėsite važinėti po vynuogynus, o grįždami į miestą sustoti dviračių dirbtuvėse ir atsigerti nuostabios kavos. Dviračių gausa byloja apie šio miesto prigimtį, o ir takų rasite labai daug.

Sidnėjus

Sidnėjus sunkiai dirba, kad galėtų pritraukti kuo daugiau dviratininkų ir išplėtoti puikią infrastruktūrą. Čia lengvai rasite kur galite išsinuomoti dviratį, todėl pasiėmę dviratį galite važiuoti prie jūros, kur pus malonus vėjas. Taipogi, galėsite važinėtis po miestą ir grožėtis nuostabiais vaizdais. Kiekvienais metais Sidnėjuje padaugėja dviratininkų ir niekada nevėlu pereiti ir jums.

Keliavimas su paspirtukais

Norime priminti, kad visi miestai yra draugiški dviejų ratų priemonėms. Tai gali būti ir elektriniai paspirtukai, su kuriais galėsite važinėti ir mėgautis nuostabiais vaizdais, tik jums nereikės minti pedalų. Visi miestai turi nuostabius vaizdus, todėl nepamirškite pilnai pasikrauti savo paspirtukų, kad jie neišsikrautų kelionės viduryje. Paspirtukai yra puikus pasirinkimas per ypatingai karštas dienas, kuomet nenorima dar labiau suprakaituoti ir patirti diskomfortą. Prieš važiuojant į pasivažinėjimus, siūlome visuomet iš anksto internete paieškoti dviračių takų lokacijos. Jeigu neturite dviračio arba elektrinio paspirtuko, visuomet galite atrasti nuomos punktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *