Namai

Kaip sumažinti šildymo išlaidas?

Privatūs namai reikalauja didelių išlaidų šildymui ir oro kondicionavimui. Todėl jų savininkai ieško geriausių variantų įdiegiant inžinerines sistemas, kurios užtikrintų aukštą komforto lygį ir nereikalautų didelių išlaidų jų priežiūrai.

Kadangi dujinio šildymo sistemos, kaip iki šiol populiariausios, tapo mažiau ekonomiškai nenaudingos, šilumos siurblių įranga, veikianti naudojant alternatyvius energijos šaltinius, užima pirmąją vietą pagal didžiausią dabartinį kaštų taupymą.

Šilumos siurblių veikimo principai

Pagrindiniai šilumos šaltiniai vandens šildymui šilumos siurbliais yra požeminiai ir atviri vandens telkiniai, upės, paviršinis arba giluminis gruntas, atmosferinis, išmetamas arba cirkuliacinis oras. Šalto vandens gamybos režimu šilumos energija paimama iš kondicionuojamų patalpų ir perduodama į aukščiau paminėtas terpes arba į karštą vandenį.

Kokie yra namo su šilumos siurbliu privalumai?

  • Kelis kartus sumažėja namo šildymo ir oro kondicionavimo išlaidos.
  • Pilnai patenkinami karšto vandens ir šilumos poreikiai.
  • Dėl lankstaus automatinio valdymo parenkamas ekonomiškiausias

šildymo/vėsinimo sistemos veikimo grafikas.

  • Komforto lygis didėja tiek vasarą, tiek žiemą.
  • Didėja namo rinkos vertė.
  • Išsaugoma švaresnė aplinka, mažinamas energijos išteklių vartojimas.

Ką daryti, kad už šilumą mokėtumėte mažiau ?

  • Sumažinkite šilumos nuostolius savo namuose

Privataus namo šilumos izoliacijos darbai yra pirmas žingsnis siekiant sumažinti reikiamą šilumos siurblio galią. Gerai apšiltintam namui reikalingas perpus mažesnis šilumos siurblys! Ir tai gerokai sumažina tiek pradines, tiek vėlesnes išlaidas.

  • Sumontuokite modernius langus

Mums reikalingi langai, kurie ne tik turėtų orą ir garsą izoliuojančias savybes, bet ir apsaugotų nuo šilumos nuostolių. Tai turėtų būti ne mažesnis nei dvigubo stiklo langas, turintis geras šilumos izoliacijos savybes.

  • Tinkamai apskaičiuokite ir pasirinkite šilumos siurblį

Oro šaltinio šilumos siurblys laikomas optimaliu kainos atžvilgiu ir nereikalaujantis didelių kasimo išlaidų, taip pat prieinamas diegti naujuose ir jau pastatytuose namuose. Tokie šilumos siurbliai plačiausiai pristatomi gyvenamajame sektoriuje, vis labiau paplitę tiek privačiuose namuose, tiek daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksuose.

Šilumos siurbliai negamina išmetamųjų dujų, o jų veikimas pagrįstas pasirinktu atsinaujinančiu šilumos šaltiniu, todėl ir vadinami draugiškais aplinkai. Tinkamai suprojektuotoje šildymo sistemoje su šilumos siurbliu elektros suvartojimas yra mažesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *