Namai

Kaip pasirinkti tinkamas dušo duris?

Dušo kabina – dažnas pasirinkimas įrenginėjant vonios kambarį. Joje galima greitai nusiprausti, o vonios kambaryje ji užima kur kas mažiau vietos nei vonia. Dušo kabinos įrengiamos ir mažuose, ir dideliuose vonios kambariuose. Įvairūs dušo kabinų modeliai gali skirtis dydžiu ir dizainu. Vienas svarbiausių elementų, galvojant apie dušo kabinos įrengimą, neabejotinai bus kabinos durys. Kaip išsirinkti tinkamas? Koks variantas yra geriausias?

Dušo durų pasirinkimas – nuo ko tai turėtų priklausyti?

Tinkamos dušo durys – tai tokios, kurios palengvina įlipimą į dušą ir yra gera užtvara nuo vandens. Įvairiose specializuotose internetinėse parduotuvėse, pavyzdžiui, aikadaplius.lt, rasite įdomių durų modelių, tiek stumdomų, tiek varstomų. Tinkamos durys, sumontuotos dušo kabinoje, padarys maudynes duše patogesnes ir malonesnes.

Dušo kabinos ir jos durų pasirinkimą turėtų lemti keli dalykai. Pirmiausia verta atsižvelgti į patalpos dydį – nuo vonios kambario dydžio ir dušo kabinai skirto ploto daugiausia priklausys, kokias duris turėtumėte įsigyti. Taip pat daug kas priklausys nuo dušo kabinos formos. Perkant taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kaip durys atsidaro ir kaip jos sumontuotos. Ir nepamirškite dizaino nuoseklumo. Dušo kabinų gamintojai siūlo įvairių modelių, kad dušo kabina ir durys nuosekliai derėtų prie likusios patalpos.

Kada dušo kabinai tinka varstomos durys?

Šiuolaikinėse dušo kabinose gali būti montuojamos varstomos arba stumdomos durys. Tradicinės varstomos durys yra dažnas pasirinkimas, ypač klasikinio stiliaus vonios kambariuose. Varstomosios dušo durys gali užtikrinti platų įėjimą ir leisti patogiai įlipti į dušą ir iš jo išlipti.

Varstomos durys yra geras pasirinkimas didesnėms sieninėms dušo kabinoms, tačiau atidaromoms durims reikia daugiau vietos nei stumdomoms. Todėl varstomas dušo duris geriau montuoti tik didesnio ploto vonios kambariuose. Mažuose vonios kambariuose atveriamos dušo durys gali paprasčiausiai netilpti.

Kokiais atvejais geriau pasirinkti stumdomas duris?

Stumdomos dušo durys paprastai naudojamos pusapvalėse dušo kabinose. Jos patogiai atsidaro ir užsidaro, be to, jos užima labai mažai vietos, todėl tokią vonios kambario įrangą rekomenduojama naudoti mažuose vonios kambariuose. Stumdomoji sistema neabejotinai taupo vietą, deja, įėjimas į dušo kabiną paprastai būna siauresnis nei panašaus dydžio dušo kabinose su varstomomis durimis.

Įdomus stumdomų dušo kabinos durų variantas neabejotinai būtų sulankstomos durys. Atidarytos sulankstomos durys užima gerokai mažiau vietos nei kiti stumdomųjų durų modeliai, todėl tokios sulankstomos durys ypač tinka, kai įėjimas į dušo kabiną yra siauras.