Paslaugos

Ką reikia žinoti apie fotoaparatų baterijas?

Kaip fotografas, aš dažnai mėgstu pabrėžti vieną esminį dalyką – geriausias fotoaparatas yra tas, kuris yra su jumis. Tačiau tai gali būti ne visuomet, tarkime jei fotoaparatas veikia tik trumpą laiką. Akumuliatorių pasirinkimas ir tvarkymas yra ne mažiau svarbus už pačio fotoaparato pasirinkimą.

Kokio tipo yra fotoaparatų akumuliatoriai?

Yra keletas skirtingų fotoaparatų akumuliatorių tipų, kurie gali būti naudojami. Didžioji dalis šiuolaikinių skaitmeninių fotoaparatų naudoja ličio jonų akumuliatorius. Jie yra lengvi, turi didelį energijos tankį ir mažą savaiminio nusidėvėjimo lygį. Tačiau jie taip pat turi keletą trūkumų, įskaitant tai, kad jie gali būti pažeisti, jei juos nuolat naudojate ir laikote įkrautus 100% lygyje.

Kai kurie fotoaparatai, ypač senesni modeliai, gali naudoti NiMH baterijas. Šios baterijos yra sunkesnės ir turi mažesnį energijos tankį, tačiau jos yra pigesnės.

Kaip juos reikia prižiūrėti?

Fotoaparatų akumuliatoriai, kaip ir visi kiti akumuliatoriai, laikui bėgant praranda savo talpą. Norint juos išlaikyti kuo ilgiau, svarbu juos tinkamai prižiūrėti.

Visų pirma, svarbu išlaikyti akumuliatoriaus įkrovą tarp 20% ir 80% lygio. Tai reiškia, kad neturėtumėte leisti akumuliatoriui visiškai išsikrauti, bet ir nereikėtų jo laikyti visiškai įkrautu. Tai padės prailginti Jūsų akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Antra, stenkitės laikyti akumuliatorių vėsioje vietoje. Aukšta temperatūra gali pakenkti akumuliatoriui ir sumažinti jo tarnavimo laiką, todėl jokiais būdais nepalikite ten, kur šviečia saulė.

Ar užtenka vienos baterijos?

Kartais gali kilti situacijų, kai jums reikia kažkur išvykti, o baterija nėra pilnai įkrauta. Tokiu atveju turėtumėte visada turėti atsarginį akumuliatorių. Be to, svarbu investuoti į kokybišką įkroviklį, kuris gali greitai ir efektyviai įkrauti jūsų akumuliatorius.

Vis dėlto, net ir su geriausiu planavimu, gali atsitikti, kad visi jūsų akumuliatoriai yra išnaudoti. Tokiu atveju galite naudoti išorinę bateriją arba „power bank” su USB jungtimi. Daugelis šiuolaikinių fotoaparatų leidžia įkrauti akumuliatorių per USB jungtį, todėl tai gali būti gyvybiškai svarbus įrankis jūsų fotografavimo arsenalą.

Ar verta juos pirkti internetu?

Visuomet yra rekomenduojama pirkti internetu, nes taip galite sutaupyti, kadangi fizinės parduotuvės dažniausiai taiko didesnes kainas dėl sandėliavimo. Akumuliatoriai fotoaparatams internetu gali pateikti platų pasirinkimą ir mažesnes kainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *